http://www.volochisk.info
  ГОЛОВНА
  Пошук по сайту
  Важливо знати
Якість продуктів
Дослідження впливу ГМО на організм людини ще не повністю вивчено, але експерти стверджують, що результати впливу ГМО-продуктів можуть позначитись на здоров'ї людини набагато серйозніше, ніж Чорнобиль
Весняний паводок
У зв’язку з підтопленням Ваших помешкань, сільскогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись деяких простих правил гігієни.
ГРЗ
Коли потрібно вакцинуватися від грипу?
Правець - підступний ворог
Правець - дуже важкеінфекційне захворювання. Зараження ним відбувається при забруднені рани, подряпини, садна землею чи пилом
Ехінококоз
Останнім часом серед жителів області реєструється надзвичайно важке захворювання - ехінококоз
Ботулізм
Інфекційне захворювання, яке відноситься до харчових отруєнь. Палочка ботулізму, без доступу кисню і при відповідній температурі виділяє нейротоксин
Сказ - це небезпечно!
Епідемічна епізоотична ситуація у Волочиському районі на протязі 2009 року, а також в січні поточного року залишається вкрай напруженою і небезпечною
 
     
 
 
 
 
 
 

Погода на тиждень

 
 
 
 
Анализ веб сайта


 
 


 
До уваги населення
 

інформує Волочиська районна санітарно-епідеміологічна станція

 
  Повернутись
  Правець — підступний ворог  
       
 
Правець — дуже важке інфекційне захворювання.

Зараження ним відбувається при забруднені рани, подряпини, садна землею чи пилом. Особливо небезпечними є рани, здобуті при роботі на удобрених городах та полях, в садах і на пасовиськах, грунт яких, з відомих причин, має в cобі велику кількість правцевої палички.

Викликають хворобу особливі правцеві паличкоподібні мікроби, які дуже поширені у природі. Вони є у грунті, часто живуть у кишечнику коней, корів, овець, кіз, ослів, свиней, мишей, пацюків та інших тварин, не завдаючи їм шкоди. Правцеві палички трапляються також і в кишечнику здорових людей. Виділяючись з екскрементами тварин та людей, вони потрапляють у грунт і там, поза живим організмом, при наявності кисню утворюють дуже стійкі спори, які зберігаються в грунті протягом багатьох років.
 
Спори правцевої палички з пилом можуть переноситись у повітрі й осідати на деревах або кущах. Тому і бувають випадки зараження правцем після поранення руки колючками акації або шипшини. Часом спори виявляють на одежі людини і навітьна шкірі. Коли спори потрапляють в рану, вони розвиваються, перетворюючись на такі форми мікробів, які здатні розмножуватись і виробляти отруту (токсин) - токсин правцевої палички - одна з найсильніших біологічних отрут. Токсини всмоктуються в кров і уражують центральну нервову систему, що призводить до постійного збудження м'язів, від чого вони напружуються. У хворого виникає нестерпний біль у м'язах, а згодом і судороги. Тіло вигинається напівдугою, а дихання утруднюється, обличчя синіє.
Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби минає 4 — 30 днів — це так званий інкубаційний період. Чим він триваліший, тим легший перебіг хвороби. Починається хвороба раптово. Виникає напруження жувальних м`язів обличчя, тому щільно стискуються щелепи і хворий з труднощами їсть. На обличчі хворого з`являється страдницька усмішка, на лобі збираються зморшки, очі звужуються, кутки рота опускаються.


 
Далі — напружуються м`язи потилиці, спини, тулуба. Судороги зводять м`язи живота, рук, ніг. Вони виникають від найменших подразнень — шуму, стуку, світла тощо. У хворого підвищується температура, з`являється пітливість, але свідомість не порушується. Хворих на правець лікувати дуже важко.

За допомогою профілактичних щеплень можна створити штучну несприятливість (імунітет) людини до правцевої палички. Щеплення проти правця починається з 3-х місячного віку, в подальшому дітей щеплюють в 4, 5, 18 місяців, 6, 14, 18 років і дорослих через кожні 10 років.

При травмах особам, яким після останнього щеплення проти правцю не пройшло 5 років, термінова профілактика не проводиться. Всім іншим після травм додатково вводиться правцевий анатоксин, а не щепленим зовсім протиправцева сироватка.
Тому, навіть при незначний травмах необхідно звертатись до медпрацівників для вирішення питання термінової профілактики правцю.
 
 © Волочиська районна санітарно-епідеміологічна станція 2010-2012